close
K+F projektbe kezd az Alteo
Friss

K+F projektbe kezd az Alteo

Az Alteo 1,1 milliárd forintos kutatás-fejlesztési projektbe kezd – jelentette be a társaság hétfőn a BÉT honlapján. Az Alteo a közlemény szerint közel 500 millió forintot nyert akkumulátoros energiatároló innovatív alkalmazási modelljének kidolgozására a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) pályázatán.

A támogatásnak köszönhetően egy olyan, közel 1,1 milliárd forint értékű kutatásfejlesztési projektbe kezdhet bele a vállalat, melyben az időjárásfüggő energiaforrások hasznosításának tervezhetőbbé tételét vizsgálják majd.  Az NKFIH innovatív, új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák házon belüli kifejlesztésére írt ki pályázatot 2016 májusában. A kiírásra az Alteo Nyrt. egyik leányvállalata nyújtott be pályázatot azzal a céllal, hogy olyan fejlesztéseket indítson el, melyek elősegítik az energiatermelési rendszerek megújulását, így hozzájárulnak a fenntartható fejlődéshez és a klímaváltozás elleni küzdelemhez.

Ma még egyes megújuló energiaforrások, mindenekelőtt a szél- és napenergia hasznosításának terjedését nagyban gátolja, hogy az ezen alapuló erőművek termelése nehezen tervezhető. A 2015-ben az Alteo által akvirált Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. pályázatának egyik kiemelt célja ezért egy olyan akkumulátoros villamosenergia-tároló fejlesztése, amely számos dimenzióban segítheti a magyar villamosenergia-rendszer működését, illetve az időjárásfüggő termelők piaci alapú integrációját.

Az Alteo kapcsolt hő- és villamosenergia-termelő kiserőműveit irányító szabályozó központ bővítésével, fejlesztésével és a csatlakoztatott létesítmények (szélturbinák, villamosenergia-tároló architektúra) integrációjával egy olyan – Magyarországon egyedülállóan nagy diverzitású – intelligens rendszer jön létre, mely a termelési és piaci szinergiák kihasználási lehetőségén túl pozitív hatást gyakorol a magyar villamosenergiarendszerre is – írja közleményében a társaság.

Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde standard kategóriájában kereskednek, a papír hétfői záróára 4785 forint volt, az elmúlt egy év alatt a legmagasabb ára 5200 forint, a legalacsonyabb 4251 forint volt.